• Make Up
  Soon you will be able to book a photo session with make-up included in the package. Stay tuned for more information at a later date.
  Coming soon
 • Low Prices!
  Lowest prices on the market and best quality photographs with amazing experience you can get RIGHT NOW!
  Book now
 • Collaborations
  Are you make-up artist, hairstylist or a model who would love to collaborate?
  Learn more
Hey there!
Welcome to my photography site. Starting my journey simple by taking photographs of nature and friends ending on becoming proffesional photographer I love to capture those wonderful moments by looking for subtle emotions, phenomenal lights and little details ❤ Let's create your story together!
WANNA KNOW MORE?
READ MORE

Auction action | Akcja licytacja


Polish: Cytuję Panią Aurelię, która znalazła mnie na portalu Facebook'owym i apelowała o pomoc przy zbiórce na remont zdobytego lokalu na centrum pomocy dziecom. Oczywiście zgodziłam się pomóc poprzez Akcje Licytacje!
W 2017 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otworzyła w Starogardzie Gdańskim pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom. Terapeuci, psycholodzy, prawnicy i lekarze pomagają dzieciom wrócić do normalnego życia po przeżytej traumie związanej z doświadczeniem przemocy czy wykorzystania seksualnego. Po ponad roku działalności okazało się, że liczba dzieci i rodziców, którzy zgłaszają się do Centrum jest tak duża, że w obecnych warunkach lokalowych nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc. Dzięki władzom miasta Starogard Gdański otrzymaliśmy kolejne pomieszczenia 180 m do zaadaptowania na potrzeby naszej działalności. Jedak lokal jest do generalnego remontu.
Zwracamy się z prośbą do firm o pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że właśnie osoby prywatne, które są wrażliwe na krzywdę dzieci bardzo chętnie się angażują w pomoc. Dlatego zwracam się do Was z ogromnym apelem - wpłacajcie każdy grosz, który przyczyni się do remontu pomieszczeń, w których dzieci pod okiem profesjonalistów będą mogły zacząć nowe życie. Planujemy wyremontować salę do pracy grupowej z dziećmi i rodzicami oraz gabinety do terapii indywidualnej. To przedsięwzięcie jest dla mnie bardzo ważne i wierzę, że na mój apel odpowie wiele osób.
Razem Dajemy Dzieciom Siłę!
Aurelia Jankowska
UWAGA! 
Od siebie wystawiam na licytacje sesje zdjęciową dla par! Chętnych jak najbardziej zapraszam do licytowania - pieniążki idą na szlachetny cel <3
Aby mieć taką możliwość zapraszam tu: >KLIK<
Musisz najpierw dołączyć do grupy, a później za sprawą licytacji <w zależności co Cię interesuje> podbijasz stawkę danego przedmiotu lub usługi - w moim przypadku jest to sesja zdjęciowa. 

Więcej szczegółów dotyczącej mojej licytacji znajdziecie tu: >KLIK< 
English: I quote Mrs. Aurelia, who found me on Facebook and appealed for help with the collection for the renovation of the acquired premises at the children's help center. Of course, I agreed to help through Auction Action!
In 2017, the We Give Children Strength Foundation in Starogard Gdański opened the first Children's Aid Center in Poland. Therapists, psychologists, lawyers and doctors help children return to a normal life after experiencing trauma related to the experience of violence or sexual abuse. After over a year of activity, it turned out that the number of children and parents who report to the Center is so large that in the current housing conditions we are not able to help everyone. Thanks to the city authorities of Starogard Gdański we have received another room 180 m to adapt to the needs of our business. However, the place is for general renovation.
We ask companies for help in carrying out this important venture for us. We have found out many times that private individuals who are sensitive to child abuse are very eager to get involved. That is why I am appealing to you with a huge appeal - pay every penny, which will contribute to the renovation of the rooms in which children, under the guidance of professionals, will be able to start a new life. We plan to renovate a group work room with children and parents, as well as individual therapy rooms. This undertaking is very important to me and I believe that many people will respond to my appeal.
Together, we give children strength!
Aurelia Jankowska
ATTENTION!
I put up outdoors photo shoot for couples for you to win! Volunteers are most welcome to bid - coins go to the noble goal <3
To have such an opportunity, I invite you here: >CLICK<.
You must first join the group, and then by bidding <depending on what you are interested in> you raise the rate of the item or service - in my case it is a photo session.

More details about my auction can be found here: >CLICK<


Karolina

Comments

 1. Bardzo ciekawe. Szczytny cel! Powodzenia i duże gratulacje dla zwycięzcy. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jesli ktos bedzie chetny, jasne :) Wszystko za sprawa pani Aurelii :)

   Delete
 2. Piękna akcja i bardzo szczytny cel. Mam nadzieję, że uda się uzbierać odpowiednią kwotę :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja rowniez mam taka nadzieje, aczkolwiek rowniez zapraszam do brania udzialu w akcji :)

   Delete
 3. Thanks a lot :D

  super interesting post, dear

  NEW FASHION POST | HEADBANDS: YES OR OF COURSE YES?!
  InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  ReplyDelete
 4. Fantastyczna akcja,warto się włączyć!☺

  ReplyDelete
 5. jestem tu pierwszy raz i bardzo mi się podoba twój blog :) z przyjemnością obserwuję ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj, dziekuje! To dla Was sie doksztalcam i zbieram doswiadczenia w blogowaniu. Ogromnie sie ciesze ze sie Tobie podoba <3

   Delete
 6. Super pomysł z tak fajną akcją :-) Warto do niej dołączyć :-) Staram się angażować w pomoc najmłodszym, powiem tak, pomaganie mam we krwi :D

  Trzymam kciuki by udało się uzbierać dużą sumę pieniążków :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się, że się zainteresowałaś tą sprawą. Dzieciom jak najbardziej potrzebna jest pomoc <3

   Delete
 7. Thanks a lot :D

  have a nice day, dear :)

  NEW #OS5MAIS POST | MASCARAS: THE BEST DEAL UNDER 10€!
  InstagramFacebook Official PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  ReplyDelete
 8. Pomysł bardzo dobry, myślę że wiele osób będzie zainteresowanych - mi pozostaje życzyć, aby sesja została wylicytowana za jak najwyższą kwotę i aby szybko udało się uzbierać pełną sumę :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Narazie jedna osoba się zgłosiła do licytacji, ale taki jest cel <3 Każdy grosz czy pense się liczy :)

   Delete

Post a Comment

❤ I hope you like what you saw. Leave a comment below responding to relevant post and I will definitely reply back.
❤ I visit sites visiting mine - I will follow you if I like what I see.
❤ All photographs posted on this website are under my authorship - please don't copy them.